Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den s technikou

muzeum.jpgV sobotu 12.8.2017 od 13,00 hod. do 17,00 hodin pořádá Město Rokycany a Muzeum na demarkační linii v Rokycanech akci Den s technikou, tedy program zaměřený na prohlídky, ukázky činnosti a jízdy vojenské techniky a techniky integrovaného záchranného systému.

V sobotu 12.8.2017 od 13,00 hod. do 17,00 hodin pořádá Město Rokycany a Muzeum na demarkační linii v Rokycanech akci Den s technikou, tedy program zaměřený na prohlídky, ukázky činnosti a jízdy vojenské techniky a techniky integrovaného záchranného systému. 

V tento den mohou návštěvníci nahlédnout, ale i vstoupit do techniky, která není běžně zpřístupněna. Otevřeny budou také technické části strojů tak, aby si zájemci mohli prohlédnout motory, které naše stroje pohání. Připraveny jsou ukázkové jízdy s tanky na polygonu muzea, ukázky činnosti těžké techniky v akci. V pohybu představíme také největší novinku letošní sezóny muzea – funkční repliku nejlepšího německého tanku II. světové války – tanku Panther, která byla během 3 měsíců postavena přímo v areálu muzea na zakázku pro ruskou filmovou produkci. 

Součástí programu budou dynamické a statické ukázky činnosti Hasičského záchranného sboru Zbiroh, Hasičského sboru Rokycany a Policie ČR. Při dynamických ukázkách tyto složky záchranného systému představí svoji techniku v činnosti. Hasičský záchranný útvar představí Traktor bagr Hudding, který pracuje pomocí dálkového ovládání, Policie ČR představí zadržení nebezpečného pachatele jednotkou psovodů a Hasičský sbor Rokycany má dokonce v případě příznivého počasí v rámci svojí ukázky připravené překvapení pro děti. 

Děti se zúčastní soutěže „Škola tankisty“, ve které prokáží nejen svoji zdatnost a obratnost, ale i přesnou „mušku“ při střelbě z paintballové pistole. A aby ani dospělí nepřišli zkrátka, budou moci prokázat svoji fyzickou zdatnost při počtu provedených shybů na hlavni tanku. Tři nejzdatnější budou odměněni jízdou v pásovém vozidle ATS v terénu. V závěru dne se pak budou moci svést v pásovém vozidle ATS v terénu i všichni další zájemci. 

Součástí programu budou i výstavy Na křídlech svobody a Srpen 1968, a samozřejmě i statické ukázky: služebních vozidel dopravní policie a obvodní pořádkové policie, výstroje pořádkové jednotky PČR a výzbroje PČR, techniky 13. dělostřeleckého pluku Jince a mnoho dalších. 

Podrobný program celého dne: www.vojenskemuzeumrokycany.cz
 

Vstupné je zdarma

 

 

den_s_technikou_2017_1.jpg