Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. memoriál hrdiny SSSR generála Josefa Buršíka

znak-1tr-AZD-na-prapor-s-detaily-a-textem.jpgStřelecká soutěž tradičně pořádaná na počest postřekovského rodáka Josefa Buršíka. Zúčastnit se mohou všichni příslušníci 1. tankové roty AZ AČR a členové ČSOL.

Antonín Sochor, Josef Buršík, Richard Tesařík

Obec Postřekov, 1. tanková rota AZ "Československých legií" a Československá obec legionářská - jednota Rokycany srdečně zve na odhalení pamětní desky legionářů Postřekova dne 7. září 2019. Akce začne v 9:30 pietním aktem u pomníku generála Josefa Buršíka. Následně bude položena kytice také u pomníku místního učitele Jana Čápa, od jehož tragické smrti uplyne 75 let. Poté se všichni přesunou na obecní úřad, kde dojde k odhalení pamětní desky, kterou pro obec zajistila Československá obec legionářská. Pro zájemce bude také otevřena Síň tradic 1. tankové roty. Členové ČsOL pak mají dále na programu střelecký memoriál na střelnici nad obcí.

14. memoriál hrdiny SSSR Generála Josefa Buršíka (na fotografii uprostřed) se koná 7. září 2019 v Postřekově.

Soutěž je tradičně pořádaná na počest postřekovského rodáka Josefa Buršíka a zúčastnit se jí mohou všichni příslušníci 1. tankové roty AZ AČR (platí i pro zájemce ze 73. tpr. Přáslavice) a členové ČsOL.

Potvrzení účasti je nutné do do 30. srpna 2019 svým velitelům čet, případně telefonicky Radku Říhovi na číslo 733 328 065 (nebo na e-mail rriha@email.cz), z důvodu zajištění stravy a munice.

Ubytování účastníků je možné ve vlastních stanech nebo vozidlech přímo na střelnici, takže lze přijet klidně na celý víkend. Něco k pití a jídlu bude během i po soutěži zajištěno (v pátek, případně v neděli je stravování ve vlastní režii).

 

Pozvánka

plakat_bursik_2019_web.jpg